Tamamı ile bilgisayar otomasyonu ile çalışan ve tüm çalışma hareketlerinin bilgisayardan kontrol edildiği makinalara tam otomatik briket makinası denir. Yüksek performansa sahip otomatik kontrol panelleri ile briket üretiminin hızlı bir şeklide devamını sağlayan briket makinası büyük işletmeler tarafından tercih edilir.

Tam Otomatik Briket Makinası İnsan Gücü İstemez

İnsan gücüne gereksinim duyulmayan büyük firmaların kullanmayı seçtiği briket makinası tam otomatik bir sistem ile tasarlanmıştır. Titreşim ve basınç fonksiyonları ile kısa zamanda kalıp çıkarma özelliğine sahip olan tam otomatik briket makinaları; çimento, ponza, kum ve çakıl briketlerin üretimini yapabilir.

8 Saatte 15 Bin Briket Üretme Özelliği

Yüksek performans ile hızlı üretim, bilgisayar kontrolünde insan gücü gerektirmeme özelliği, elektrik alt yapısı, maksimum günlük briket üretim kapasitesi, minimum 5 cm maksimum 35 cm yükseklikte üretim ile 8 saatte 15 bin briket üretme özellikleri otomatik briket makinasının özellikleri arasında yer almaktadır. Harç bittiğinde uyarı verme özelliği de bulunan makinada aynı anda 8 ila 10 farklı kalıpla üretim yapma seçeneği de mevcut. Bu özelliğini kullanmak için yalnız kalıp değiştirmek gerekli bunun dışında gücünü elektrikten almaktadır. Bu nedenle ekstra personel çalıştırmaya gerek olmamaktadır.

Dayanıklı Ve Uzun Ömürlü Olarak Tasarlanır

Yüksek performans özelliği ile hızlı bir üretim yapmayı sağlayan makine üretim ve taşıma kolaylığı ve modern bir teknolojide sunmakta. Dayanıklı ve uzun ömürlü olarak tasarlanan ve geliştirilen tam otomatik briket makinaları çok uzun yıllar hızında kayıp yaşamadan hızlı bir üretim elde etmeyi sağlar. Yarım otomatik manuel makinalara göre çok daha hızlı olan otomatik briket makinası aynı zamanda oldukça da ekonomiktir.

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Briket Makinası

Hem yeni üretim hem de ikinci el olarak satılan briket makinası uzman mühendislerimizin yönetiminde; profesyonel işçilerimiz tarafından eskimeyen ve her zaman ilk günkü gibi özelliklerini kaybetmeyen bir tasarım ile dizayn edilmiştir. 8 saat içinde 15 bin parke üretebilen briket makinası yüksek performansın yanı sıra maksimum verimlilik içinde ideal bir makinedir. Tamamen bilgisayar kontrolünde kullanılan tam otomatik briket makinası harcın bittiğinde yaptığı uyarı gibi birçok konuda operatörü uyardığı için çok fazla personel ihtiyacını ortadan kaldırmakta olup; Türkiye’de en çok tercih edilen ve ihracatı yapılan briket makinası çeşididir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir