İnşaat, yapı ve çevre düzenlemelerinde briketler hala en çok kullanılan malzemelerdendir. Büyük işletmeler, briket makineleri alarak, maliyetleri düşürme yoluna gidebiliyorlar. Otomatik, yarı otomatik ve manuel briket makinası olmak üzere çeşitli briket makineleri bulunuyor. Küçük işletmelet manuel briket makinası alarak briket ihtiyaçlarını gideriyorlar.

 EL Yapımı Manuel Briket Makinelerinin Özellikleri

 Manuel tekli briket makineleri insan gücüyle çalıştıkları için el yapımı olarak da adlandırılıyorlar. 20 x 40 x 20 ebatlarında briket üretimi yapabilen makineler günlük 800-1000 adetlik kapasitesi bulunuyor.

 Bu makineler, titreşim ve basınç kullanılarak sıkıştırma tekniğiyle çalışıyorlar. Kalıpları değiştirerek farklı ebatlarda briket üretimi yapabilirsiniz. Çakıl, çimento, kum veya ponzadan oluşan harcın titreşim ve basınçla sıkıştırılması ile dayanıklı briketler üretiliyor.

 Manüel makineler, yüksek aşınmaya dayanıklı çelik malzemeden üretildikleri için uzun ömürlüdürler. ve bakımı kolaydır.

 Manüel Briket Makinesi Fiyatları

 İnsan gücüne dayanması, bakımının kolay olması manuel briket makinası fiyatı cazip hale getiriyor. Günlük üretim kapasitesi otomatik makinelere göre düşük olsa da küçük işletme ve belediyeler için hem ekonomik hem de kullanışlıdır.

 Satılık Manüel Briket Makinesi

 İkinci el briket makineleri her ne kadar sıfır makinelere oranla daha çok tercih edilse de, üretici firmayla irtibata geçmeden ikinci el makineler almayın. İş veriminiz ve yatırımınızın güvenliği için üretici firmadan doğru bilgileri alıp, ona göre hareket ediniz. İkinci el fiyatına sıfır makine alarak, yatırımınızı riske atmamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir