Küçük işletmeler ve belediyeler için ideal olan manuel briket makinası, 8 saat çalışarak 800 ile 1000 adet briket üretme kapasitesine sahiptir. Elle basmalı modeller, kilit parke taşı, kaldırım taşı ve briket üretmek için yüksek performans sağlayacak 20 x 40 X 20 boyutlarına briket üretiminin yapılması için insan gücüne ihtiyaç duyacaktır. 

Manuel Briket Makinası Nasıl Çalışır?

Çakıl, ponza, kum ve çimentodan yapılan harçla birlikte, titreşim ve basınç yoluyla üretime başlamaktadır. Manuel briket makinası, kalıp değiştirme ve değişik ebatlarla üretim yapma konusunda tam bir profesyoneldir. Titreşimi kendiliğinden sağlayan manuel makina, basınç ve kalıp değiştirme işlevlerinde insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. 

  • 45 saniyede kalıp çıkarır. 
  • Ortalama 8 saat içinde 800 ile 1000 briket üretimi sağlar. 
  • Yüksek performanslı vibratör özelliği bulunur. 
  • Titreşim ve basınçla kalıp çıkaracaktır. 
  • Dayanıklı briket üretiminde idealdir. 
  • Küçük beldeler, belediyeler ve işletmeler için uygundur. 
  • Kalıp değişimi ile farklı ebatlarda birçok briket çeşidi üretebilir. 

İkinci El Briket Makinası Modelleri 

İkinci el briket makinası modelleri, üretim alanında geniş çaplı bir briket kullanımı sağlayacak potansiyellere sahip olabilmektedir. Manuel briket makinaları, genel olarak çalışma disiplinine uyum sağlayan, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı makinalardır. Zaman kaybı yaşanmadan kısa zamanda üretime geçebilecek, dayanıklı ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. İnsan gücüne ihtiyaç duyarak, kalıp değiştirme yapılması, harç eklenmesi ve üretim sonrası briketlerin taşınması gerekecektir. Yarı otomatik briket makinelerine göre daha uzun süreli üretim yapar; ancak dayanıklı ve uygun fiyatlı özelliklere sahiptir. İnsan gücüne dayalı çalışma disiplinine sahip olduğu için küçük ve orta işletmelere tavsiye edilmektedir. 

Manuel Briket Makinası Fiyatları Ne Kadardır?

Tam otomatik ve yarı otomatik briket makinalarına oranla daha uygun olan manuel modeller, uzun süreli bir üretim yapamamaktadır. Günlük olarak 8 saatte belirli ebatlarla birlikte 800 ile maksimum 1000 briket üretimi sağlayacaktır. Üretim performansı ve potansiyeli üzerinden diğer makinelere oranla sıfır ve ikinci el modellerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Daha fazla hız ve performans için yarı otomatik ya da otomatik modellerimizi inceleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir