Kum, çakıl, çimento ve ponza ham maddelerinden üretilmekte olan briket makinası fiyatları, tam otomatik, yarı otomatik ve manuel sistemlere göre değişiklik göstermektedir. Gelişmekte olan teknolojiyle birlikte minimum insan gücüne ihtiyaç duyulan sistemler tercih edilirken, sıfır ve ikici el modeller arasında model aynı zamanda performans özelliklerine bağlı olarak fiyatlar verilmektedir. 

Briket Makinası Modelleri 

Tam otomatik, yarı otomatik ve manuel sistemler olarak, briket makinası fiyatları model ve performansa bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tam otomatik briket makinası modelleri, %100 otomatik çalışarak, elektrikli sistemler üzerinden otomasyona bağlı çalışmaktadır. Bilgisayar sistemleri üzerinden kontrol edilebilen modeller olarak, az insan gücüne ve hızlı bir üretime sahiptir. Yarı otomatik makinalar, operatör desteği ve taşıma desteği ihtiyacı duyarak kullanılmakta, genel olarak, orta seviye işletmeler için ideal makinalar olarak tercih edilmelidir. Manuel sistemler tamamen küçük işletmeler için ideal olacak modeller olarak, insan gücüne ihtiyaç duyulan briket üretimi makinaları arasında yer almaktadır. 

Tam Otomatik Briket Makinası Fiyatları 

Tam otomatik briket makinası fiyatları, model ve üretim performansı açısından farklılık göstermektedir. Günlük performans olarak 5 cm ile 35 cm arasında kalıp özelliği bulunan bu modeller, 8 saatlik bir çalışma sonrasında 15.000 adet briket üretimi yapabilmektedir. Aynı zamanda parke taşı üretimi için de dizayn edilmiş olan makinalar, titreşim ve basınç özellikleri sayesinde kısa zamanda bütün üretim işlemini tek başına yapabilmektedir. 

İdeal bir performans ve maksimum üretim alanında kullanılabilecek makinalar olarak, büyük işletmelerin seri üretim alanında kullanabilecekleri, minimum insan gücüne ihtiyaç duyan ve operatör desteğiyle çalışan modellerdir. 

Yarı Otomatik Makine Fiyatları 

Yarı otomatik sistemler, genel olarak az insan gücüne ihtiyaç duyan ancak taşıma ve besleme konusunda destekle çalışabilen modellerdir. Yarı otomatik briket makinası fiyatları, günlük üretim performansı ve kalıp farklarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sıfır ve ikinci el alanında da fiyat farkları bulunan bu modeller, elektrik alt yapısıyla çalışan ancak otomasyona bağlı olmayan modeller olarak büyük işletmeler için uygun olmayan modellerdir. 

Manuel Briket Makinası Modelleri ve Fiyatları 

Manuel briket makinası modelleri genel olarak küçük işletmeler, beldeler ve belediyeler için tercih edilmektedir. Tamamen insan gücüne ihtiyaç duyularak çalışmakta olan bu makinalar, günlük en fazla 1000 briket üretimi yapılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Seri üretim alanına uygun olmamakla birlikte, kullanım açısından personel sayısını yüksek tutmak gerekecektir. 

İkinci El Briket Makinası Fiyatı 

İkinci el briket makine fiyatı, tam otomatik ve yarı otomatik modellere göre farklılık göstermektedir. Tam otomatik modeller ülkemizde pek tercih edilmese de yarı otomatik modellere oranla daha yüksek performans gösterir aynı zamanda az personel ihtiyacı duyulacağı için daha karlı bir kullanım imkanı sunacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir