inşaat sektöründe son dönemlerde harç ya da tuğla kullanımından öte briket kullanımı artmış durumdadır. Bu rağbetin arttığını görenler daha fazla kazanmak ve bu pastadan pay almak için briket fabrikası kurmak istiyorum düşüncesi ile harekete geçmektedir. 

Yeni Üretim Alanı Açmanın Avantajları Ve Dezavantajları Vardır

Ancak hemen her sektörde olduğu gibi bu sektörde de ham maddenin ürünü dönüştürülme süreci oldukça maliyet isteyen bir konudur. Her yeni üretim alanı açmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır bu dezavantajlar arasında üretim maliyeti, iş gücü, pazarlama ve rekabetin getirdiği nedenlerden kaynaklı fiyat belirleme politikası yeni kurulan işletmeler için en dikkat çeken dezavantajlardır. 

Giderleri Karşılayacak Ekonomik İmkâna Sahip Olmalı

Briket fabrikası kurmakiçinbölgenin ihtiyacı, ham madde, ulaşım zorluğu, istihdam, fabrikanın kurulacağı bölgenin şartları ve elbette ki yaşanacak olan yasal süreci dikkat ile incelemelidir. Tüm bu konularda karşılaşılacak sıkıntıları bilerek kararını vermelidir. Briket fabrikasının kurulması için kesinlikle yüksek maliyet gerektiğinden dolayı fabrika kurmaya karar vermeden önce tüm masrafları ve giderleri karşılayacak ekonomik imkâna sahip olmak gerekir. 

Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım 

Üretilen briketlerin pazarlanması konusu ise başlı başına bir ticari alandır.Üretim yapmak işin büyük bölümüdür ama işi paraya döndürmenin yolu pazarlamadan geçer. Üretilen ürünün kalitesini, yeni işyerinin güvenilir bir işletme olduğunu anlatmak, sektörde yer edinmek zordur. Bir şekilde pazarlama departmanınıza güvenerek işe başladınız bu kez karşınıza çıkacak olan ürünün satış bedeli; acımasız bir rekabet dünyasında rakipleriniz yılların verdiği tecrübe ile fiyatlarda indirim yapacaktır. Bu konuda da briket fabrikası kurmak istiyorumdiyerekyola çıkanlar ekonomik anlamda dayanabilme gücüne sahip olmalı. 

Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum; Üretim Zorlu, Sıkıntılı Ve Riskli Bir Yoldur

Üretim aşamasında sorun yaşamamak için işçilerin ve personelin tüm haklarını ve sosyal imkânlarını sağlamak; yemeğinden sigortasına kadar tüm beklentilerine cevap vermek gerekir aksi halde sürekliliğini sağlayamadığınız bir personel kadrosuna sahip olursanız sektörde alacağınız en büyük darbeyi almış olursunuz. Üretim her alanda olduğu gibi bu alanda da zorlu, sıkıntılı ve riskli bir yoldur ama üretmeyi seven, daha fazla kazanmak isteğini gerçekleştirme arzusu duyanların briket fabrikası kurmak istiyorumdiye çıktıkları bu yolda; zarar görmeden yürümeleri için önce tam bir fizibilite çalışması yapmaları gerekir.Aksi halde bilmeden, risk yönetimi yapmadan çıkılan yolda nefes almakta zorlanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir