Bims son yıllarda inşaat sektöründe kullanılan ekipmanlardan biridir. Bims özellikle inşaat sektöründe ısı ve ses yalıtımında oldukça fazla tercihe dilmektedir. Bimsin diğer teknolojilere göre sağladığı avantajlar olmakla beraber getirmiş olduğu yenilikler de bulunmaktadır. Bims adını ilk kez duyan ve bu sektörde çalışan kişilerde bims nedir şeklinde sorgulama ve araştırma yapmaktadırlar. Bims öz kütlesi oldukça düşük bir malzemedir. Ayrıca her türlü fiziksel ve kimyasal etmenlere karşı diğer malzemelere göre daha da fazla dayanıklıdır.

 Bims Nedir?

 Bims kısaca inşaat sektöründe ısı ve ses yalıtımında kullanılan bir maddedir. Bims inşaat sektöründe kullanılan ve tamamen doğal olan bir maddedir. Yeni yeni keşfedilen bu madde şimdiden inşaat sektörüne yayılmış durumda. Bims aynı zamanda kristalize ve gözenekli olan bir maddedir.

 Bims Özellikleri Nelerdir?

 Bims ısı ve ses yalıtımı bir maddedir. Uygulanan bölgede ısı ve ses geçirmez. Oldukça iyi ve dayanıklı bir maddedir. Bims ayrıca depreme karşı da oldukça dayanıklı bir maddedir. Deprem ve diğer doğal afetlerde bims maddesi hasar görmez aynı işlevi devam eder. Bims nedir sorusuna ayrıca ekonomik bir madde de diyebiliriz. Son derece ekonomik bir malzeme olduğundan dolayı diğer malzemelere göre daha fazla tercih edilmektedir. İnşaat sektöründe ısı ve ses yalıtımında önce kullanılan malzemeler daha fazla maliyetli idi. Keşfedilen bu yeni malzeme artık daha da ekonomik hale geldi.

 Bims uygulanan bölge özellikle ısı geçirmediği gibi bir de çevre dostudur. Vibrasyon enerjisi ile üretilen bu malzeme son derece de doğal bir maddedir. Çevreci bir malzeme olan bims maddesi bundan dolayı da tercih edilmektedir. Son derecede hafif bir madde olan bims malzeme böylelikle montajı da kolay olan bir malzemedir. Gözenekli yapısı ile birlikte bims diğer yapı ve malzeme ürünlerine göre daha da fazla tercih edilir. Bims ayrıca bulunan bölgenin nemini de dengelemektedir.

 Sağlam Malzeme Bims

 Bims diğer malzemelere göre çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü hem hafif hem de oldukça sağlam bir maddedir. Aşınmalara ve diğer kimyasal etmenlere karşı tamamen dayanıklı bir malzemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir